FavoritesSık Kullanılanlara Ekle
 Açılış Sayfası YapAçılış Sayfası Yap
Geçerli Zaman: Prş 18 Arl 2014, 22:25

Kayıt ol   |  Giriş Yap

BARSAK.org SLOGAN
BARSAK.org

BARSAK.org'la tanış,
Artık kolitinle barış,
Dök içini, paylaş, tartış,
Yakındır remisyona varış..
sloganı yazan: begonia
dahası BURADA tıklayınız

[İlaç] Amipli (kist) dizanteride en etkili ilaç

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    BARSAK.org Forum Ana Sayfa -> Tıbbi Tedavi
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
yurdakul

Sağlık Durumu:
Ü-k değil crohn muş.yeni remisyona giriyorum

Ülke / Şehir:
çanakkale

MesajTarih: Cmt 16 Ağu 2008, 19:07    Mesaj konusu: [İlaç] Amipli (kist) dizanteride en etkili ilaç Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar..Amipli dizanteri ile başı dertte olanınız varmı?Gerçekten kistleri öldürmek yok etmek baya zor imiş benimkini 5 ay gibi bir sürede anca yok ettiler.Oda amip kistlerine karşı en etkili etken madde olan ''diloxanide froute'' adlı etken maddeyi uzun uğraşlar sonucu mısırdan getirerek hallettik.Asıl konu bu ilacı çok fazla getirmem elimde yaklaşık 10 kutu kadar var.İlacın içerisinde 20 tablet var etken madde olarak 250mg diloxanide furoute 200 mg metranidazol var.araştırmak isteyen arkadaşlar için ilacın ad FURAZOL TAB. yalnız bunu ararken google dan resim ismi olarak aramanız gerekiyo çünkü türkiyede yok aynı isimde kulak damlası falan çıkıyor. gerçekten amip kistlerinde çok etkili. Emetine ve chloroquine amipli dizanteride uzun süre kullanılmıştır. Fakat halen tercih edilmeyen ilaçlardır. Metronidazole dışında ornidazole, secnidazole ve tinidazole içeren preparatlar da tedavide kullanılmaktadır. Etkinlik açısından aralarında pek fark yoktur. Farmakokinetikleri farklıdır. Metronidazole günde 3 kez, ornidazole günde 2 kez, secnidazole günde bir kez verilir.
Metronidazole içerenler: NidazoleR tab., FlagylR tab.
Ornidazole içerenler: BiteralR tab., OrnisidR tab.
Secnidazole içerenler: FlagentylR tab.
Kistler için en etkili ilaç diloxanide furoate'tır. Fakat Ülkemizde preparatı yoktur. Çocuklar için dozu 20 mg/Kg/ gündür.
sağlıklı günler dilerim
Efa Daily Balık Yağı 3x1
Dr.Toros Bitki Formülü
Moral Gülümseme
Başa dön
_
esim

Sağlık Durumu:
amip

Ülke / Şehir:
kayseri Turkiye

MesajTarih: Çrş 15 Nis 2009, 12:46    Mesaj konusu: ''diloxanide froute'' Alıntıyla Cevap Gönder

Selamlar,
Eger ''diloxanide froute'' iceren ilac hala elinizde mevcutsa bilgi veriniz
Ahmet
Başa dön
_
yurdakul

Sağlık Durumu:

Ülke / Şehir:
çanakkale

MesajTarih: Pts 15 Hzr 2009, 08:16    Mesaj konusu: Re: ''diloxanide froute'' Alıntıyla Cevap Gönder

esim yazmış:
Selamlar,
Eger ''diloxanide froute'' iceren ilac hala elinizde mevcutsa bilgi veriniz
Ahmet

merhaba çok özür dilerim uzun bir süredir form a uğramıyordum..sanırım hastalığımı unutunca burayıda uuttum:) evvet hala elimde mevcud bir yerlere kaldırmıştım sanırım bula bilirim....
Efa Daily Balık Yağı 3x1
Dr.Toros Bitki Formülü
Moral Gülümseme
Başa dön
_
msamurum

Sağlık Durumu:
amipli dizanteri

Ülke / Şehir:
Türkiye-Sivas

MesajTarih: Pts 17 Ağu 2009, 09:23    Mesaj konusu: Yurdakul bey Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam Ben FURAZOL isimli ilaçdan senden almak istiyorum.Bende yaklaşık 2 aydır Amipli Dizanteri paraztiyle uğraşıyorum.Entamobea Histolytica parazati devamlı ishal yapıyor.Bu ilaçların geçirdiğini yazmışsın.Sana nasıl ulaşabilirim. Murat SAMUR.Şimdiden tşk

[Editörün Notu: Forum kuralları gereği metin içerisinde yer alan iletişim bilgileri kaldırılmıştır.]
Başa dön
_
yurdakul

Sağlık Durumu:

Ülke / Şehir:
çanakkale

MesajTarih: Pzr 06 Eyl 2009, 13:14    Mesaj konusu: Re: Yurdakul bey Alıntıyla Cevap Gönder

msamurum yazmış:
Hocam Ben FURAZOL isimli ilaçdan senden almak istiyorum.Bende yaklaşık 2 aydır Amipli Dizanteri paraztiyle uğraşıyorum.Entamobea Histolytica parazati devamlı ishal yapıyor.Bu ilaçların geçirdiğini yazmışsın.Sana nasıl ulaşabilirim. Murat SAMUR.Şimdiden tşk

[Editörün Notu: Forum kuralları gereği metin içerisinde yer alan iletişim bilgileri kaldırılmıştır.]

Merhaba nasıl oldun umarım biraz daha iyisindir.Son durumundan haber verirsen sevinirim.Tşkler
Efa Daily Balık Yağı 3x1
Dr.Toros Bitki Formülü
Moral Gülümseme
Başa dön
_
msamurum

Sağlık Durumu:
amipli dizanteri

Ülke / Şehir:
Türkiye-Sivas

MesajTarih: Pts 07 Eyl 2009, 14:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sağol Tşk ederim yurdakul kardeşim.Bu kadar Antibiyotikten sonra artık biraz daha iyiyim.7 kutu antibiyotik kullandım.Artık GAITA testinde amipli kistler çıkmıyor.Fakat antibiyotik kullanımına bağlı olarak bağırsaklar bozuldu sanırım.Doktor Lifli gıdalar yemem gerektiğiini söyledi.çünkü dışkı yumuşak.İshal değilim ama şekilsiz.İnşallah biraz daha iyi olacağım.
Başa dön
_
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    BARSAK.org Forum Ana Sayfa -> Tıbbi Tedavi Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız