FavoritesSık Kullanılanlara Ekle
 Açılış Sayfası YapAçılış Sayfası Yap
Geçerli Zaman: Cmt 20 Arl 2014, 08:44

Kayıt ol   |  Giriş Yap

BARSAK.org SLOGAN
BARSAK.org

BARSAK.org'la tanış,
Artık kolitinle barış,
Dök içini, paylaş, tartış,
Yakındır remisyona varış..
sloganı yazan: begonia
dahası BURADA tıklayınız

açlık orucu

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    BARSAK.org Forum Ana Sayfa -> Alternatif Tedavi Yöntemleri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
exponent

Sağlık Durumu:
ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
sivas

MesajTarih: Cum 19 Mar 2010, 00:09    Mesaj konusu: açlık orucu Alıntıyla Cevap Gönder

Ka'b Ibnu Ucre (radiyallahu anh) anlatiyor: "(Biz Hudeybiye'de iken), Resulullah (aleyhissalatu vesselam) yanıma geldi. O sırada ben tenceremin altını yakıyordum. Yüzümde de bitler kaynaşıyordu. Resulullah (aleyhissalatu vesselam) bana:
"Başindaki şu böcekler seni rahàtsız etmiyor mu ?" diye sordu. Ben:
"Evet! ediyor!" dedim.. Bana: "Öyleyse traş ol ve üç gün oruç tut veya altı fakiri, her birine yarimsağ vermek suretiyle doyur veya bir kurban kes. (Bunlardan hangisini yaparsan olur)" dedi. Ancak bu saydıklarının önce hangisini zikretmişti bilmiyorum" diye cevap verdi. Tam o sırada şu ayet nazil oldu:
"Artık içinizden kim hasta olur, yahud başından bir eziyeti bulunursa ona oruçtan, ya sadakadan, yahud da kurbandan biriyle fidye vacib olur..." (Bakara 196). "

Arkdaşlar internette gezinirken sitenin birinde yukarıdaki yazıyı okudum. 3 gün oruç tutmaya karar verdim.Daha sonra orucun hastalıklar üzerindeki etkisini aramaya başladım internette ve Dr.Aidin Salih'in bu konuyla ilişkin yazısını buldum.yazı aynen şu

ORUÇLAR:
40 yaşından sonraki insanlar ve ibadetlerini yapan insanlar 5 yaşındaki çocuk gibi yemelidir. (250’gr dan 500 grama kadar) bundan daha fazla yenildiği zaman, fazla artıklar vücutta hastalık yapıyor. Vücut hastalıklarla değil yemeklerle uğraşıyor. O zaman sadece aç kalarak hastalıklardan kurtulabilinir. Çünkü vücut aç kaldığı zaman hasta hücreleri yemeye başlar. Yani hastalıkları kendisine yemek yapar. Kireçleri de eriterek kısmen kullanır, kısmen çıkarır.

Hasta insan aç kaldığı zaman vücut 1. gün 360 gr hasta hücreyi yiyor. Eğer açlık zamanında su içilmemiş olsa o zaman su bulmak için daha çok hasta hücreyi kullanıyor. 1 günde 1.5 kiloya kadar kullanıyor 3 günde 4.5 kilo, 3 günden sonra azalmaya başlıyor 6. günden sonra 350 gr en fazla 500 gr kullanıyor. Açlık ne kadar uzun sürse hasta hücreler daha azalıyor ve hastalıklar bitiyor. Hastalık bittiğinde oruçlu insanın iştahı çoğalıyor, hastalıklar bitmemiş olsa hiç iştahı olmuyor. Açlığa niyet edildiği zaman vücut niyete göre kendisini programlıyor. Vücudun programını bozmamak için niyeti bozmamak gereklidir. Bütün oruçlara başlamadan önceki akşam bağırsak boşaltıcı bir şeyin içilmesi gereklidir.

1 günlük oruç (36 saatlik oruç): Sahurda bir şey yenilmeden su ile (dua ile) oruca başlanır. İftarda da bir şey yenilmeden, su ile açılır. İhtiyaç olursa 1 yudumdan 3 yuduma kadar su içilebilir. İçmemek daha güzeldir. Ertesi sabah saat 10’da meyve suyu içilir, yarım saat sonra isterse tekrar içebilir. Yalnız çok yavaş içmek gerekir. Öğlen zeytinyağlı, limonlu tuzsuz salata yenir. Akşam hafif bir yemek yenir. 1 günlük oruca devam etmek isteyenler haftanın hep aynı günü mesela her pazartesi ara vermeden devam etmelidirler. Çocuklar ve gençler kendilerini hayat boyu hastalıklardan koruyabilmek için 1 günlük oruca devam etmelidirler. Yaşlılar gençler gibi hemen sağlıklarına kavuşamazlar, on günlük oruç da onlara ağır gelebilir. Onlar bütün temizlemeleri yaptıktan sonra, yavaş yavaş sıhhate kavuşmaları için 1 günlük oruca devam etmelidirler.

3 günlük oruç: İftar ve sahurda bir şey yenilmeden 3 gün arka arkaya tutulur. Hastalığı ağır olanlarda bu 3 günlük oruç 7 gün arayla 7 defa yapılır. Bütün hastalıklara, kanser dahi olsa çok büyük faydası vardır. Oruçların sonunda önce meyve suyu sonra meyve daha sonra sebze yenilerek yavaş yavaş normale dönülür. Hemen yemek yenilirse bağırsakta burkulma olabilir. Tehlikelidir.

10 günlük oruç: Tümör, ağır kemik hastalıkları, fıtık, kalp krizi ve beyin krizi geçirenlerin 10 gün aç kalmadan iyileşmesi zordur. Oruca başlamadan önceki akşam magnezyum sülfat içilir. Bağırsağın temiz olması lazımdır. Hiç bir şey yenilmeden, su da içilmeden 3 gün oruç tutulur. 3 günden sonra iftar ve sahurda istenildiği kadar su içilebilir. Günde 1 veya 3 defa soğuğa dönük ılık su ile gusül abdesti alınır. Ne abdest ne de içmek için sıcak su kullanılmamalıdır. 3 günden sonra farklı farklı ağrılar olabilir. Ateş, titreme, kusma, hepsi normaldir. Ve iyidir. Şeker düşebilir, tansiyon düşebilir vücut kendi durumuna göre ihtiyacı olanı ayarlıyor ona karışmak mümkün değildir.

11. gün sabah meyve suyu ile oruç açılır. Elma veya greyfurt suyu yarı yarıya suyla karıştırılıp akşama kadar içilir. Akşama yakın karışımın 4’te 3’ü meyve suyu olabilir.

12. gün meyve suyuyla beraber meyve yiyebilir.

13. gün Meyve suyu ve meyve ile beraber sebze yemeye başlayabilir. Akşama yakın yağsız ve tuzsuz, demlenmiş sebze (az su ve kısık ateşte pişirilmiş) ve yağsız, tuzsuz taze yapılmış salata yiyebilir,

14. gün ekmek, (kepekli ve bayat en güzeli mayasız) kavrulmamış ve rafine olunmamış zeytinyağı ve sarımsak yemeye başlayabilir.

15. gün Bal, yoğurt, pirinç, bulgurlu yemeye başlayabilir. Oruçtan sonra 10 gün sadece burada yazılanlar yenilmeli, Et, Yumurta, Peynir, Süt, Tuz, Şeker kesinlikle kullanılmamalıdır. 1 gram bile tuz alınsa insan çok şişebilir. Oruç tutarken 5. günden sonra büyük abdest simsiyah ve pis kokulu olabilir, kan pıhtılarına benzer, bu çok güzeldir ağır hastalarda zaten olması lazımdır. Bu pisliklerin iç kanamayla alakası yoktur.
10 günlük orucu, bütün temizlemeler yapıldıktan sonra, herkes bilhassa gençler hemen yapabilir. Acil hastalar ve çok ihtiyacı olanlar karaciğer temizlemeden hemen sonra başlayabilir. Bütün oruçların hiç bir tehlikesi yoktur. Hepsinin faydası çok büyüktür. Sadece gerektiği gibi yapmak, şartlarını bozmamak gereklidir.

bu yazıyı okuduktan sonra konuyla ilgili araştırma yaparken, M-S hastalarının formunda bir konuya denk geldim.konu bu 10 günlük açlık orucunun M-S hastalığına etkisiydi.bende konuya yapılan yorumları okurken bir üyenin yorumuna takıldım, yorum aynen şu
[i]

29 - 05.03.2009, 22:51
"hafsa arkadaşım ben bu açlık orucunu 2004 yılında yapmıştım 13 gün sürdü o zaman ms yoktu tabii ülseraktif kolit’im vardı gülhan bey’e gitmiştim zor geçmişti ama 2004’ten beri bir daha kolit problemi yaşamadım ms teşhisi bu sene konuldu aklıma açlık orucu geldi ama yapmaya cesaret edemedim inşallah faydasını görürsün zararlı olacağını düşünmüyorum bizi haberdar et durumundan"

evet arkadaşlar yorum bu, benim aklıma takıldı bu konu ve bu 10 günlük orucu Allah'ın izniyle tutmayı planlıyorum.şu anda çok zayıfım.şu an 54 kiloyum, 60 a ulaşdığım zaman inşALLAH yapcağım bunu.
Amacım edindiğim bir bilgiyi sizlerle paylaşmak ve sizlerinde fikirlerini almak.
isterseniz yukarıdaki yorumun geçtiği konuyu bir inceleyin

http://www.ms-gateway.gen.tr/forum/topic/multiple-sklerose-aclik-orucu-45487.htm?pindex=1&t=45487&pindex=2&t=45487&pindex=3&t=45487&pindex=0&t=45487

saygılar, selamlar.Hepimize Acil şifalar diliyorum Allah'tan
Başa dön
_
exponent

Sağlık Durumu:
ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
sivas

MesajTarih: Cum 19 Mar 2010, 00:10    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

toros hocamızın bu konu hakkındaki yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum : )
Başa dön
_
dygtkm

Sağlık Durumu:
Ülseratİf kolİt

Ülke / Şehir:
ANKARA

MesajTarih: Cum 19 Mar 2010, 02:50    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

o kadar caresiz hissediyoruz ki kendimizi her yönteme umutla bakıyorum...bu bilgiler icin teşekkürler...çünkü siteyi hergün takip ediyorum ve şu dikkatimi çekti alternatif tedavi önerilerini yapan arkadaşlar bir daha ortalarda görünmüyor..sanırım sorunlarından kurtulup bizi unutuyorlar..her tavsiye bir umut..tabi herkese her yöntem yaramıyor ama bazı yöntemlerle iyileşenlerin oldugunu bilmek bile insana güç verir..lütfen siteye daha sadık olalım...çünkü bizi bizden başka kimse anlamaz...

karnım çok ağrıyor... Üzgün Şok
Başa dön
_
exponent

Sağlık Durumu:
ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
sivas

MesajTarih: Cum 19 Mar 2010, 14:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aç Kalarak (Oruç) Temizlenme-Arınma
Amerikalı Dr. Paul Breakt’in yöntemine göre insan her hafta 1 defa 24 ile 36 saat aç kalmalı. O zaman insan organizması sindirim için enerji harcamaz. Metabolizma bu enerjiyi organizmanın tüm sistemlerini kontrol etmek ve sistemlerde oluşan zehirli maddeleri dışarı atmak için kullanır. Bunun sonucunda kalın bağırsak taşları yumuşar ve kalın bağırsak duvarından ayrılır. Eğer insan bu yöntemi kullanırsa kendi kendine koruma yapabilir. Aç kalma sürecinden sonra ilk yemek olarak çiğ havuç ve lahana salatası az yağlı olarak alınabilir. Bu maddeler kalın bağırsaktaki çamurları dışarı atar. Diğer yemekleri de sebze yemeği ağırlıklı olarak alabilirsiniz.

Bu yöntem yılda iki kez tekrarlanmalıdır. Lavman uygulaması yılın her zamanı yapılabileceği gibi, en uygun zamanı ilkbaharın mart, nisan ve mayıs ayları, sonbaharda ise eylül, ekim, kasım aylarıdır. Uygulama zamanı ay takviminde ayın hareketine göre ayarlanır.
Başa dön
_
exponent

Sağlık Durumu:
ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
sivas

MesajTarih: Cum 19 Mar 2010, 14:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dygtkm yazmış:
siteyi hergün takip ediyorum ve şu dikkatimi çekti alternatif tedavi önerilerini yapan arkadaşlar bir daha ortalarda görünmüyor..sanırım sorunlarından kurtulup bizi unutuyorlar..
Şok

bu tespitine katılıyorum dygtkm, ben bunu kendimden biliyorum.biraz düzelince, hastalık biraz uyuyunca forumu felan bırakıyorum, ama hastalık etkisini gösterdiği an direk burdayım :Mutlu
Başa dön
_
pardus1808

Sağlık Durumu:
Ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
ist

MesajTarih: Cum 07 May 2010, 17:51    Mesaj konusu: Açlık Gerçeği Alıntıyla Cevap Gönder

Merhabalar,

Ük Hastası olarak 3 gün üst üste sadece su içerek toplam 5 defa açlık orucu yaptım sonuç mükemmel
şu an ÜK Hastalığını yenmiş durumdayı son 1 yıla yakın çok iyiyim
hiç bir problem kalmadı
Konu ile ilgili uyguladığım işlemleri Lokman Hekim başlığı altına taşınmış
detayları burada yazmıştım
Bu Hastalığı Kesinlikle yenebiliyorsunuz Tıp okumuş Proflar bu hastalığı hayatın boyunca çekeceksin demişlerdi Tedavide salofax haplarının kesinlikle iyileştirme adına en ufak bir katkısı yok sadece durumu kontrol altına almaya yaryor bir süre sonra börekler iflas ediyor.
Tedavi sürecime Salofax haplarını çöpe atmakla başladım.
Yeme içmenizi ve uyguladığım bir sürü yöntem ile bu hastalığı yendim
Dalga geçen arkadaşlara ise iyileşme adına birşeyler yapmadıkları için üzülüyorum.
Hastalık yüzünden yürüyemeyecek durumda iken şu an Yüzme Sporu yapmaya başladım.
Kendinize ve Allah'a olan İnancınız hiç bir zaman kaybetmeyin.
Bunları Hastalığımı yenen biri olrak yazdığımı özellikle bilin sizde
benzer yöntemler ile iyileşebileceğinizi kesinlikle unutmayın.
Çaresiz hastalık yok sadece uygun Yöntemleri arayıp bulmalıyız
Başa dön
_
exponent

Sağlık Durumu:
ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
sivas

MesajTarih: Cum 07 May 2010, 18:00    Mesaj konusu: Re: Açlık Gerçeği Alıntıyla Cevap Gönder

pardus1808 yazmış:
Merhabalar,

Ük Hastası olarak 3 gün üst üste sadece su içerek toplam 5 defa açlık orucu yaptım sonuç mükemmel
hiç bir problem kalmadı
Bu Hastalığı Kesinlikle yenebiliyorsunuz Tıp okumuş Proflar bu hastalığı hayatın boyunca çekeceksin demişlerdi Tedavide salofax haplarının kesinlikle iyileştirme adına en ufak bir katkısı yok sadece durumu kontrol altına almaya yaryor bir süre sonra börekler iflas ediyor.
Dalga geçen arkadaşlara ise iyileşme adına birşeyler yapmadıkları için üzülüyorum.
Hastalık yüzünden yürüyemeyecek durumda iken şu an Yüzme Sporu yapmaya başladım.

sizin adınıza çok ama çok sevindim.inşALLAH bu hastalık hatta hiç bir hastalık sizinle olmaz inşALLAH.
bende 10 günlük oruçla iyileşecğimi biliyorum ,inanıyorum.çünkü bana göre bağırsaklarımız devamlı çalıştığı ve yediğimiz yiyecekler bağırsak yüzeyine sürekli sürtündüğü için yaralar tam manasıyla iyileşmiyor.Uzun bir süre yani 10 günlük bir süre bağırsaklarımızda herhangi bir sürtünme olmadığı taktirde bu yaraların tamamen iyileşeceğine inanıyorum.BU sadece benim mantıkla düşündüğüm bir fikir.Doğru olmayabilir.Ama ben buna inanıyorum.Kilo almak için uğraşıyorum, çünkü zayıfım.yeterli kiloya ulaştığım zaman Allah'ın izniyle bu yöntemi uygulayacağım.
Başa dön
_
rt

Sağlık Durumu:
Ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
Türkiye/İstanbul

MesajTarih: Pts 10 May 2010, 19:05    Mesaj konusu: Re: Açlık Gerçeği Alıntıyla Cevap Gönder

pardus1808 yazmış:
Merhabalar,

hiç bir problem kalmadı

hastalığı yendiğinizi söylüyorsunuz acaba bunu derken remisyonda olduğunuzu mu ima ettiniz? herhangi bir tıbbı tanım yöntemiyle (kolonoskopi vs.) bu doğrulandı mı yani hastalığınızın tamamen iyileşmesi?

cevaplarsanız seviniriz saygılar...
_
necipcanan

Sağlık Durumu:
ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
Uşak

MesajTarih: Sal 06 Tem 2010, 11:10    Mesaj konusu: açlık orucu deneyimlerim Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili arkadaşlar,
İsmim Necip Güven. 45 yaşındayım ve elektrik mühendisiyim, seramik fabrikalarında bakım şefliği ve müdürlüğü yaptım. 15 yıldır orta şiddette ük hastasıyım. Kendimi bildim bileli özellikle sabahları tuvalete çok çıkardım ancak hastalığım evlendikten ve beraberinde sigarayı bıraktıktan hemen sonra başladı. 86 yaşındaki babam da 30 yıldan beri ük hastası. Dedemin de benzer şikayetleri olduğunu sohbetlerimizde bahseder. Birkaç yıldır kriz dolayısı ile kesintili çalışmaktayım. 2010 yılı başından beri de işsizim. Son yıllardaki bu boşluklarımı hastalığım konusundaki araştırma ve denemelerimi arttırmak için kullandım ve size bunlardan bahsetmek istiyorum. Her müzmin hasta gibi ben de yarı doktor ve yarı araştırmacı oldum. Nasrettin Hocanın eşekten düştüğünde kendine yardım için eşekten düşen birini araması gibi ben de bu hastalığı çekmeyen birinin hastaların durumunu bilemeyeceğini ve fayda veremeyeceğini düşünüyorum. Dr. Toros’un bu site müdavimleri için büyük bir şans olduğuna inanıyor ve kendisine yardımları için teşekkür ediyorum. Geçmişte piyasada ve aktarlarda satılan çeşitli bitkisel çay ve yağları, balıkyağı haplarını, Prof.Dr. İbrahim Saracoğlu’nun ve Dr. Ömer Coşkun’un bitkisel çaylarını, İbrahim Gökçek’in iksir ve toniğini ve hatta içeriğinde rifaximin bulunan normix isimli ilacı yurtdışından getirerek kullandım. Ancak hiçbirinden anlamlı bir iyileştirici sonuç elde edemedim. 1,5 yıl önce yıllardır kullandığım ancak fayda göremediğim salazopryn ilacını bıraktım ve o sırada yaşadığım Aydın-Sökede bir doktorda 2 ay süreyle 20 seans akupunktur tedavisi oldum. Bu tedavi sonucunda tamamen geçmese de rahatsızlığımda oldukça düzelme oldu, iltahap ve tuvalet sıkıştırmaları oldukça azaldı. Ev dışına daha rahat çıkmaya başladım ve Uşaktan gelen iş teklifini bu iyileşmenin verdiği güvenle kabul ettim. Yılbaşında Uşaktaki işten ayrılınca ük konusundaki araştırma ve denemelerimi yoğunlaştırdım. Dr. Aidin Salih’in ‘’Gerçek Tıp’’, Dr. Yegane Mutlu’nun ‘’Hastalanmadan Yaşayın’’, Gülhan Beydemir’in ‘’Sağlık İçin Oruç Bıçaksız Ameliyattır’’ ve Prof.Dr. Arnold Ehret’in ‘’Oruçla Yeniden Sağlığa Kavuşma ve Gençleşme’’ ile ‘’Şifalı Besinler ve Mukussuz Şifa Diyeti’’ kitaplarını okudum. Bu kitaplarda et-süt ve karbonhidrattan azaltılmış hatta tamamen yoksun, sebze ve meyveye ağırlık veren, miktarı azaltılmış bir beslenme düzeni tavsiye edilmekte ve açlık orucu ile vücudun iyileştirici gücünün harekete geçirilmesinden bahsedilmektedir. Bu okuduklarım bana mantıklı geldi ve yazılanları denemeye karar verdim. Ben zaten birkaç yıldır, arasıra kullandığım alkolü tamamen bırakmış, yemek miktarlarını ve karışık yemeyi azaltmış, sebzelere ve zeytinyağlılara ağırlık veren bir beslenme düzenine geçmiştim. Bu kitaplarda bu açlık orucunun ve kendi başına uygulanmasının riskleri anlatılıyor ve kişilerin bu yöntemi doktor gözetiminde uygulaması öneriliyor. 100 yıl önce yaşamış ve ölmüş Prof.Ehret haricinde diğer yazarlar bu tedaviyi kendi gözetimlerinde uygulatan kişiler. İnternette arama yaparak sitelerine ve diğer bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak ben bu yöntemi gerekli dikkati göstererek kendim uygulamayı tercih ettim. Fakat uygulamayı düşünenlere bu konuda iyice bilgilenmelerini ve doktor kontrolünü öncelemelerini tavsiye ederim. Önce 8 günlük bir açlık orucu yaptım. Bu orucun başlangıcında ve 2-3 günde bir İngiliz tuzu ile bağırsak boşaltımı yaptım. Önerilen lavman uygulamasını ise 1 kere denedim ve tam olarak yapamadım. Bu oruç süresince çok zorlanmadım. Ancak çok çok acıktığımda birkaç kere 1 zeytin veya bir lokma yiyecekle orucu bozdum. Bu tür uygulamaların mutlak bir yöntemi olmadığını, kişilerin kendi vücut özelliklerine ve deneyimlerine göre uygulamaları düzenleyebileceklerini düşünüyorum. Boyum 170 cm ve Uşaktaki işe başladığımda kilom 78 idi. Çalışma şartlarından dolayı işten ayrıldığımda 72 kiloya düşmüştüm ve bu oruçtan sonra 65 kiloya indim. İlk oruçtan sonra birkaç kere birkaç günlük açlık orucu daha yaptım ve şu anda haftada 2 gün dini oruç tutuyorum. Ayrıca destek için zaman zaman gerçek arısütü-polen-propolis karışımı ile Actiflora ve Lactibium probiyotik hapları kullanıyorum. Sabah kalkar kalkmaz bir şeyler yemiyor, saat 11-12 civarlarında kahvaltı yapıyor veya yemek yiyorum. Arada meyve yeyip, akşam yemeğini geciktirmemeye salata ve tek çeşit sebze yemeği yemeye çalışıyorum. Eti haftada 1 yiyorum ancak peyniri ve yoğurdu çok sevdiğimden tam bırakmadım ve bir zararını gördüğümü sanmıyorum. Bu tür müzmin hastalıklarda, hastalığa dayanma ve mücadele gücü açısından psikolojik faktörler çok önemlidir. Dini inançlar da bu psikolojik faktörleri çok olumlu şekilde etkilemektedirler. Ben inançlı bir Müslüman olmama karşın namaz kılmazdım ancak 1,5 aydır namazı da düzenli olarak kılmaya çalışıyorum. Kişilerin bir inanç sistemine dahil olmalarının ve sahip oldukları inanç sisteminin ilkelerini ve pratiklerini hayatlarına geçirmelerinin, her türlü sıkıntıya ve özellikle müzmin hastalıklara dayanmada ve onlarla mücadelede çok hayati ve gerekli olduğunu düşünüyorum. Sonuçta birkaç aydır büyük bir iyileşme sağladım. İltahap ve tuvalet sıkıştırması neredeyse hiç kalmadı. Eğer evden çok uzun süre uzakta kalmayacaksam, daha önce yaptığım gibi çift kilot veya kilot şeklindeki bezlerden kullanmıyorum. Kendime güvenim ve iyilik halim gitgide artıyor. Bu beslenme ve oruç düzenini geçici olarak görmüyorum ve böyle devam edeceğim. Bu deneyimlerimi arkadaşlara bir fikir ve ümit vermesi amacıyla açıkça anlatmaya çalıştım. Farklı gelişmeler olursa tekrar bilgi veririm. Diğer arkadaşların deneyimlerinden de yararlanmak istiyor ve siteyi zaman zaman ziyaret ediyorum. İsteyenler benimle NCBGUVEN@GMAİL.COM adresinden iletişim kurabilirler. Sağlık dileklerimle.
Başa dön
_
exponent

Sağlık Durumu:
ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
sivas

MesajTarih: Prş 15 Tem 2010, 21:21    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

necip hocam durumunuzun iyiye gitmesine çok sevindim.inşALLAH bu hastalıktam tamamiyle kurtulursunuz.Bende çok hevesliyim bu oruçları tutmaya ama, maalesef zayıfım, bu oruçları tutarsam iyice, bir deri bir kemik kalırım.hayırlısıyla biraz kilo alsam herşey daha güzel olacak.ama 5 ayda anca 1 kilo alabildim.bunada çok şükür Gülümseme
Başa dön
_
necipcanan

Sağlık Durumu:
ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
Uşak

MesajTarih: Cum 16 Tem 2010, 17:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet bu oruçları yapmak için bünyenizin kuvvetli olması, bağışıklık sisteminizin tamamen zayıflamasını engellemesi gerekir. inşallah hepimiz bir gün tam sağlığa kavuşuruz. iyi dileklerimle.
Başa dön
_
ŞAFAK

Sağlık Durumu:
Ülseratİf kolİt

Ülke / Şehir:
ADANA

MesajTarih: Pts 11 Ekm 2010, 16:24    Mesaj konusu: açlık orucu Alıntıyla Cevap Gönder

Bu konu hakkında sayın TOROS hocamın görüşleri nerel aceba
Başa dön
_
exponent

Sağlık Durumu:
ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
sivas

MesajTarih: Pts 11 Ekm 2010, 16:27    Mesaj konusu: Re: açlık orucu Alıntıyla Cevap Gönder

ŞAFAK yazmış:
Bu konu hakkında sayın TOROS hocamın görüşleri nerel aceba

konuyu açalı 7 ay oldu, toros hocamız daha görmedi sanırım.
Başa dön
_
zamane

Sağlık Durumu:
crohn

MesajTarih: Sal 22 Şub 2011, 21:51    Mesaj konusu: Açlık oruçları Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli arkadaşlar ben 1997 yılından beri chron hastasıyım. 1997 yılında iki kez makatta sertlik ve iltihaptan dolayı ameliyat oldum.2007 haziran'ında bu bahsettiğiniz Biyolog Dr. Aidin Salih gittim. Bana açlık diyeti yaptırdı. Dr. Aidin Salih'in açlıkları Gülhan Beydemir’in açlık diyetinden çok farklı..
Bu açlık diyeti şöyle; akşam yatmadan önce ingiliz tuzu içilir ve şifa bulmak ve Allah rızası için oruca niyet edilir. Ertesi gün akşam ezanı okundukdan sonra sahura kadar sadece su içebilirsiniz. O da en az miktar 1-2 bardak. sahurda veya yatmadan önce tekrar niyet edilir. Böyelece 3 gün geçirilir. 4. günün sabahı saat 08.00 gibi taze meyve sıkacağında sıkılmış elme suyu içilir. Öğleye doğru salata yenir. Ancak mevsimin salatası olmalı. Akşama doğru normal yemek yenir. 7 gün sonra tekrar 3 günlük oruç tutulur. Böylece oruçlar yediye tamamlanır. Bu şekilde tam iki kez yedi günlük oruç tuttum. Sonrasında 10 günlük aynı şekilde oruç tuttum.
Ancak olay sadece açlık değil başlı başına bir felsefeyi içermektedir.
Nedir bunlar; beslenme felsefesi ( katkılı gıdalardan uzak durma, asitli gazozlardan, hazır kutulu meyve suları, hazır gıdalar, ayçicek, mısırözünden uzaklaşıp, yalnız zeytinyağı kullanma liste uzayıp gidiyor.....), temizlik malzemelerinde kullanılan kimyasallar, doktorların verdiğik kimyasal ilaçlar,......
Ayrıca tedavi için hacamat, sülük tedavisi, kan gurubuna göre beslenme.......
Başa dön
_
exponent

Sağlık Durumu:
ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
sivas

MesajTarih: Sal 22 Şub 2011, 22:08    Mesaj konusu: Re: Açlık oruçları Alıntıyla Cevap Gönder

zamane yazmış:
Değerli arkadaşlar ben 1997 yılından beri chron hastasıyım. 1997 yılında iki kez makatta sertlik ve iltihaptan dolayı ameliyat oldum.2007 haziran'ında bu bahsettiğiniz Biyolog Dr. Aidin Salih gittim. Bana açlık diyeti yaptırdı. Dr. Aidin Salih'in açlıkları Gülhan Beydemir’in açlık diyetinden çok farklı..
Bu açlık diyeti şöyle; akşam yatmadan önce ingiliz tuzu içilir ve şifa bulmak ve Allah rızası için oruca niyet edilir. Ertesi gün akşam ezanı okundukdan sonra sahura kadar sadece su içebilirsiniz. O da en az miktar 1-2 bardak. sahurda veya yatmadan önce tekrar niyet edilir. Böyelece 3 gün geçirilir. 4. günün sabahı saat 08.00 gibi taze meyve sıkacağında sıkılmış elme suyu içilir. Öğleye doğru salata yenir. Ancak mevsimin salatası olmalı. Akşama doğru normal yemek yenir. 7 gün sonra tekrar 3 günlük oruç tutulur. Böylece oruçlar yediye tamamlanır. Bu şekilde tam iki kez yedi günlük oruç tuttum. Sonrasında 10 günlük aynı şekilde oruç tuttum.
Ancak olay sadece açlık değil başlı başına bir felsefeyi içermektedir.
Nedir bunlar; beslenme felsefesi ( katkılı gıdalardan uzak durma, asitli gazozlardan, hazır kutulu meyve suları, hazır gıdalar, ayçicek, mısırözünden uzaklaşıp, yalnız zeytinyağı kullanma liste uzayıp gidiyor.....), temizlik malzemelerinde kullanılan kimyasallar, doktorların verdiğik kimyasal ilaçlar,......
Ayrıca tedavi için hacamat, sülük tedavisi, kan gurubuna göre beslenme.......

peki syn zamane, bu oruclarin size bir faydasi olmadi mi?
Başa dön
_
zamane

Sağlık Durumu:
crohn

MesajTarih: Pts 07 Mar 2011, 00:52    Mesaj konusu: açlık orucu Alıntıyla Cevap Gönder

Oruçlarınm çok faydası oldu. Ancak daha öncede belirttiğim gibi olay sadece açlık değil başlı başına bir beslenme felsefesi onun yanında açlık. Yani katkılı gıdalardan uzak kalma, kola ve asitli malzmelerden, uzun süreli katkı katılarak bekleyen gıdalardan, açıkmadıkça yememek, tıka basa yememek, yemekten hemen sonra meyva yememek, yemeğin üstüne su içmemek zeytin yağı kullanmak, doğal süt, elde yapılmış salça kullanmak, katkısın ekmek, v.s. liste devam edip gitmekte.........
Ayrıca ben chron hastalığına yakalandıktan 10 yıl sonra tanıştım bu felsefe ile ve benim hastalığım kalın bağırsağın çıkışa yakın makat bölgesine 3cm'lik mesafede aşırı daralmaya bağlı füstüller oluşumu idi.
Başa dön
_
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    BARSAK.org Forum Ana Sayfa -> Alternatif Tedavi Yöntemleri Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız