FavoritesSık Kullanılanlara Ekle
 Açılış Sayfası YapAçılış Sayfası Yap
Geçerli Zaman: Cmt 26 Tem 2014, 18:09

Kayıt ol   |  Giriş Yap

BARSAK.org SLOGAN
BARSAK.org

BARSAK.org'la tanış,
Artık kolitinle barış,
Dök içini, paylaş, tartış,
Yakındır remisyona varış..
sloganı yazan: begonia
dahası BURADA tıklayınız

[Paylaşım] Karnımın sağ tarafı ağrısı

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    BARSAK.org Forum Ana Sayfa -> Genel Paylaşım & Tartışma
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
onik

Sağlık Durumu:
bilmiyorum,öğrenmek için doktora gitmeye korkuyorum :(

Ülke / Şehir:
Kocaeli
MesajTarih: Pzr 16 Arl 2007, 18:09    Mesaj konusu: [Paylaşım] Karnımın sağ tarafı ağrısı Alıntıyla Cevap Gönder

Benim yaklaşık 3-4 ay önce karnım ağırımaya başladı.Ağrı oldukça hafifdi ama sağ taraf olduğu için korkup acile gittim.Acil doktoru fiziki muayne yaptı apandist değil,karın kaslarını zorlamışsın birazda gaz var diyip ağrı kesici yaptı ve yolladı.O günden beri ara ara bazen 2 haftada bir bazende ayda 1,şiddetli olmayan bir şekilde ağrıyor.Genel olarak iştahım iyi,kesinlikle mide bulantısı ve kusma yok ama çok kafama takılıyor.İnternetten araştırdım apandist ağrısı giderek artıcıymış.Acaba crohn olabilirmi?Zaten 15 tatilde doktora gidicem.
Başa dön
_
mrhn

Sağlık Durumu:
crohn

MesajTarih: Pts 17 Arl 2007, 00:36    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle geçmiş olsun. Bende aynı senin gibi aylarca ağrı ve sonunda sağ tarafoımın ağrısıyla acile kaldırıldım ve askerdeydim acil apandist şüphesiyle hastaneye yattım ve ultrsonla baktılar apandist ameliyatı sandığım amliyatta barsağımın bır kısmı alındı ve chron teşhisi konuldu.
Buradaki doktorumda bu hastalığın şiddetli olduğu zamnada apandist gibi şüphe oluyo dedi hastalar için.
Bence gastaronetoloğa git sallamassa doktor başka birine git kesin emin ol.
umarım chron yada başka bi hastalık çıkmaz.gende hafife alma
kendne ii bak
Başa dön
_
darkkaos

Sağlık Durumu:
crohn

Ülke / Şehir:
İSTANBUL

MesajTarih: Pts 17 Arl 2007, 21:19    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

onik hastalık hikayeleri bölümünden, benim hikayemi oku ve sag tarafıma kilitlenen agrının, başıma nelar açtığına bi bak! inşallah senin durumun bizimki gibi çıkmaz

http://www.barsak.org/forum/viewtopic.php?t=150
Başa dön
_
onik

Sağlık Durumu:
bilmiyorum,öğrenmek için doktora gitmeye korkuyorum :(

Ülke / Şehir:
Kocaeli
MesajTarih: Çrş 19 Arl 2007, 17:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saolun arkadaşlar en yakın zamanda doktora gitmeye çalışıcam.
Başa dön
_
plato

Sağlık Durumu:
Ülseratİf kolİt

Ülke / Şehir:
TÜRKİYE/ANKARA

MesajTarih: Çrş 26 Arl 2007, 14:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu ağrılar nasıl ağrılar noktasal mı, bölgesel mi.yani orada biryerde birşeyler var gibi mi?
mrhn

Sağlık Durumu:
crohn

MesajTarih: Çrş 26 Arl 2007, 16:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

plato yazmış:
bu ağrılar nasıl ağrılar noktasal mı, bölgesel mi.yani orada biryerde birşeyler var gibi mi?

normalde karınında sürekli dağınık ağrılar olutyor ve son ameliyat zamanında sanki apansiti var gibi sağ alt kısma doukunuca içinde şişkin ve ağrılı bir parça var gibi en azında benim öelydi geçmiş olsun
Başa dön
_
plato

Sağlık Durumu:
Ülseratİf kolİt

Ülke / Şehir:
TÜRKİYE/ANKARA

MesajTarih: Cum 28 Arl 2007, 09:38    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bilgi için teşekkürler.
mila

Sağlık Durumu:
mc

Ülke / Şehir:
Türkiye-Istanbul

MesajTarih: Prş 17 Oca 2008, 17:59    Mesaj konusu: Şiddetli bel ve kasık ağrısı Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar

Benimde bir yıldır karın bölgesinde başlayan ve göbeğin sağ alt tarafında şiddetlenen ağrım var bu ağrı okadar şiddetliki belime vuruyor sanki böbreklerim yerinden oynayacakmış gibi. Ağrıdan midem bulanıyor ve tansiyonum düşüyor.
Geçen haft acile gittim orda Psikoloğa gitmemi önerdiler.Bu duruma çok üzüldüm.Ben 7 yıldır rahatsızım.Bende 3 yıl kaar önce ince bağırsak pasaj grafisi çektirdim orda ince bbağırsakta kalınlaşma ve divertikül görüldü.
4 ay kadar önce yapılan kolonoskopidede Terminal ileumda değişiklikler görüldü.Yinede Crohn teşhisi kesin değilmiş.
Sizin bel ağrılarınızda benimki gibi çok şiddetli oluyormu?
Sağ tarafınızdaki ağrıda sizi sanki karın içinde bir kitle var ve baskı yapıyor gibimi?

Bu konulardaki deneyimlerinizi benimle paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.
Başa dön
_
mrhn

Sağlık Durumu:
crohn

MesajTarih: Prş 17 Oca 2008, 18:05    Mesaj konusu: Re: Şiddetli bel ve kasık ağrısı Alıntıyla Cevap Gönder

mila yazmış:
Arkadaşlar

Benimde bir yıldır karın bölgesinde başlayan ve göbeğin sağ alt tarafında şiddetlenen ağrım var bu ağrı okadar şiddetliki belime vuruyor sanki böbreklerim yerinden oynayacakmış gibi. Ağrıdan midem bulanıyor ve tansiyonum düşüyor.
Geçen haft acile gittim orda Psikoloğa gitmemi önerdiler.Bu duruma çok üzüldüm.Ben 7 yıldır rahatsızım.Bende 3 yıl kaar önce ince bağırsak pasaj grafisi çektirdim orda ince bbağırsakta kalınlaşma ve divertikül görüldü.
4 ay kadar önce yapılan kolonoskopidede Terminal ileumda değişiklikler görüldü.Yinede Crohn teşhisi kesin değilmiş.
Sizin bel ağrılarınızda benimki gibi çok şiddetli oluyormu?
Sağ tarafınızdaki ağrıda sizi sanki karın içinde bir kitle var ve baskı yapıyor gibimi?

Bu konulardaki deneyimlerinizi benimle paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.

Öncelikle geçmiş olsun Mila hanım benim teşhis uzun süre karın ağrısı ve en önemlisi dedğiniz gibi ameliyat olmama 2 gün kala karnımın sağ alt kısımı kitle gibi bir his bunu doktorlar apantis diye yorumladı fakat chron hastalığı çıktı doktorum bana chron hastalrının amleiyet anı hep böyle sağ alt kısmı ağrı ve kitle hissi ile geldiğini söledi umarım chron değilsinizdir
Başa dön
_
mila

Sağlık Durumu:
mc

Ülke / Şehir:
Türkiye-Istanbul

MesajTarih: Prş 17 Oca 2008, 18:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mustafa bey teşekkürler

Doktor bana Salofalk tedavisi başlattı. İshallerimi kontrol altına aldı ama yinede emin değil. Ağrılarım geçmiyor diye Budenofalkı verdi.Bunuda deneyelim dedi.Fakat bir işe yaramadı.
İnşallah ameliyatlık bir durum yoktur. Çok korkuyorum.
Yarın başka bir doktora gideceğim.Çünkü hastalığım hakkında benimle konuşmuyorlar sadece ilaç verip eve gönderiyorlar.
Başa dön
_
darkkaos

Sağlık Durumu:
crohn

Ülke / Şehir:
İSTANBUL

MesajTarih: Prş 17 Oca 2008, 21:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mila korkmana gerek yok! aynı agrıları bende çok çektim aylarca yaptırmadığım tahlil, film kalmadı! hastalık hikayeleri bölümünden okuyabilirsin! hayatım boyunca o agrılardan kurtulamıycam sandım. banada doktorum aynı senin gibi salofalk,budenafalk ve biteral verdi. biteralı 2 kutu kullanıp kestim. budenafalkıda aynı şekilde 1 kutu kullandım kestim. ilaçları kullanmama ragmen arılarım aynı şekilde devam etti. ama daha sonra zamanla azaldı ve kayboldu. şuanda elhamdurullah iyiyim. paniklemeyin ilaçlarınızı kullanmaya devam edin, belki sizede extra biteral muadili antibiyotik yazarlar. içerde iltihaplanma varsa o gideriyor.. sonra zamanla rahat oluyosunuz. bide içtiğiniz sulara dikkat edin yemeklerde,çayda filanda musluk suyu kullanmamaya çalışın.inanın sandığınızdan daha fazla zarar veriyor bagırsaklarımıza! ALLAH şifa versin...
Başa dön
_
Albatros

Sağlık Durumu:
crohn

Ülke / Şehir:
Almanya

MesajTarih: Prş 17 Oca 2008, 22:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayin mila hanim, gecmis olsun, insallah cabuk toparlanirsiniz. Benim de ara sira siddetli agrilarim oluyor. Teshis koyuluncaya kadar cok karin agrilalari cektim. Her attigim adimda agri cekiyordum.

Benim bagirsagimda da daralma var. Doktorum kara eti fazla tüketmemi söyledi. Zaten etle aram pek iyi degildir. Ve yediklerimi cok iyi cinemem gerektigini söyledi. Benim karin agrilarim cok siddetli oldugu zaman doktorum sonografi yaptiriyor.

Ben 4 yildan beri crohn hastasi oldugumu biliyorum. Ilk defa 3 aya yakin cok siddetli bel agrilarida cektim. Gece uyumak imkansizdi, cünkü kimildayamiyordum ve yatamiyordum. Sakroiliitis (umarim türkce de kelime aynidir, belde olan bir kemik zannedersem) kemiginin röntgenini cektiler. Crohn hastaliginda bu kemik iltihablanabilirmis ve sirt / bel agrilari yapabilirmis. Doktorum ondan süphelendi. Fakat röntgenler iyi cikti. Isterseniz sizde bir doktorunuzla bu konuyu konusun. Tekrardan gecmis olsun.
mila

Sağlık Durumu:
mc

Ülke / Şehir:
Türkiye-Istanbul

MesajTarih: Prş 17 Oca 2008, 23:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar
çok sağolun sizinle bunları paylaşabilmek beni çok rahatlattı. Yazdığım gibi yarın yeni bir doktora gideceğim inşallah tam teşhis konur ve tedaviyi ona göre yönlendirir.Bana sanki hiç iyileşmiyecekmişim gibi geliyordu ama sizlerin yazdıklarını okuduktan sonra biraz daha sabretmem gerektiğini anladım.Tekrar çok teşekkür ederim.
Sizlerede geçmiş olsun.İnşallah birgün tanışma fırsatımız olur.
Başa dön
_
Selim TÜRKOĞLU

editör

Sağlık Durumu:
ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
Türkiye/Ankara

MesajTarih: Cum 07 Ksm 2008, 17:35    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

MANOLYA yazmış:
uzun süre crohn tedavisi gördüm ancak budenofalk yaramadı sonra salofalk kullandırdılar onu kullanıyordum dr um sende crohn olmama ihtimali var dedi bıraktım (hap içmekten nefret ediyorum işimede geldi)
sonra DBE (entereskopi)yapıldı.aonuçlar temiz çıktı.yapılan kolonoskopiden sadece kalın bağırsağa bakıldı ilkinde lenfoid hiperplazi(sadece mukozal kabarcıklık vardı)çıktı ikincisinde kronik yangı çıktı dr um ona da temiz dedik crohn tedavisi de iptal oldu.ondan sonra ben daha sık acillik oldum ama hala nedeni belli değil.bir şey bulamadılar psikiytra bile gittim ki adam bana psikolojiyle alkası yok sen benden daha çok vurdumduymazsın dedi.ben hala acillik oluyorum en son olrak fruktoza karşı bağırsak alerjisinden şüpheleniyolar ki daha sırada 20 tane hastalık var bu olmassa öbürü diye diye bulacaklar inşallah kullandığım ilaçlar işe yarıyo ama sonra herşey başa sarıyo.

kafam çok karışık izmitte o hasatalığın teşhisini yapacak malzeme mi ne o yok teşhisi çok zor konulur dedi ya ist. yada ankara ama hangisi en iyi üniversite hasatanesi nerde?artık son noktayı koymak istiyorum ne yapmam lazım hergün damardan buscopan yaptırıyorum yoksa sancıdan ölüyorum artık damarda kalmadı patlamaktan mosmor
sabrediyorum ve hep sabredeceğim ama yinede okul dersane ve işte birde hastalık zor oluyor ALLAH(c.c) HEPİMİZİ SAĞLIĞIMIZA KAVUŞTURSUN İNŞALLAH Gülümseme
Başa dön
_
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    BARSAK.org Forum Ana Sayfa -> Genel Paylaşım & Tartışma Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız