FavoritesSık Kullanılanlara Ekle
 Açılış Sayfası YapAçılış Sayfası Yap
Geçerli Zaman: Pts 28 Tem 2014, 13:17

Kayıt ol   |  Giriş Yap

BARSAK.org SLOGAN
BARSAK.org

BARSAK.org'la tanış,
Artık kolitinle barış,
Dök içini, paylaş, tartış,
Yakındır remisyona varış..
sloganı yazan: begonia
dahası BURADA tıklayınız

[Paylaşım] İncebagırsağıma bakacaklar yardım

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    BARSAK.org Forum Ana Sayfa -> Genel Paylaşım & Tartışma
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ahmetdedeoglu

Sağlık Durumu:
İbs-d

Ülke / Şehir:
İSTANBUL

MesajTarih: Sal 18 Arl 2007, 22:42    Mesaj konusu: [Paylaşım] İncebagırsağıma bakacaklar yardım Alıntıyla Cevap Gönder

endoskopi kolonoskopi oldum tüm raporlarım temiz çıktı...sadece terminal ileniumda lenfoid hiperlezi görünümü vardı patolojisi temiz çıktı midedede gastrit ve heliko pylori çıkdı...kalin bagırsakda hiç bişi yok..yani ü.kolit degilim kesin...ben chrondan şüpheleniyorum doktorum ibs sin dio ama içime sinmio die yarın ince bagırsak pasaj filmi yaptıracam...bi solisyon aldım içeceksin dedi doktor belli aralıklarla rontgen çekecez dedi....beyaz bi şurup gibi tadı güzel..benim anlamadıgım burundan girilmiyormuydu sonrada igneyle su gibi bi sıvı veriliodu.....bana yapacaklarıda farklı bi yöntemmi... birde doktorum bana demişdi chron en çok terminal ileniumu tutar sende yok...acaba bu chron ince bagırsagın görünmeyen başka bi yerinide tutabiliomu...
Başa dön
_
semayldrm

Sağlık Durumu:
çok sağlam:)

Ülke / Şehir:
türkiye_istanbul
MesajTarih: Çrş 19 Arl 2007, 13:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim ince barsagıma bakarkende tadı guzek bi sıvı vermişlerdi burundan bakılıyo...
umarım bişi çıkmaz geçmiş olsun
Başa dön
_
Gülhan

Sağlık Durumu:
crohn

Ülke / Şehir:
TÜRKİYE/ANKARA

MesajTarih: Çrş 19 Arl 2007, 13:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben ince bağırsak filmi çektirmeden önce yoğurt gibi beyaz yoğun bir sıvı içiyorum.O bağırsakta ilerledikçe saat başı veya yarım saatte bir film çekiyorlar.Bir günde 12 kere çektirdiğim oldu.Tavsiyem ilacı içtikten sonra gezin biraz da hopla.Bağırsaklarından daha hızlı ilerler ve işlemin daha kısa sürede biter.Bir de o kadar radyasyona maruz kaldığımız için imkanın olursa ılık bir duş al.Bana öyle önermişlerdi.Bu arada işlemden sonra o sıvıyı atmak bir iki gün sürüyor.Büyük tuvaletin bu arada beyaz gelir merak etme.Geçmiş olsun.
Başa dön
_
ahmetdedeoglu

Sağlık Durumu:
İbs-d

Ülke / Şehir:
İSTANBUL

MesajTarih: Çrş 19 Arl 2007, 22:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

teşekkürler arkadaşlar bu gün sabah oldum beyaz yogurt gibi pis bişi içirdiler 20 şer dakka aralıklarla 3 kez filmim çekildi sonuç temiz bişi yok çok şükür...... 20-30 küsür kan verdim tahliller için endoskopi kolonoskopi ince bagırsak pasaj filimleri herşey temiz ama dayanılmaz karın agrısı ve ishal sürüyo doktor sende bi gariplik var dedi tansiyonum 17 18 lere çıkıo hormonal bişi dio...araştırma hastanesine sevkedelim dior...çapaya endokronolojiye........ ü.kolit chron yok çok şükür ibs de olmasın kabullenemiom 2 aydır çektigim ibs ise ve çaresi yok ise bi ömür böle yaşanmaz çünkü.....hepinize acil şifalar bayramınız mübarek olsun...
Başa dön
_
şirine

Sağlık Durumu:
Ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
Türkiye/Kahramanmaraş
MesajTarih: Çrş 19 Arl 2007, 23:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ahmetdedeoglu yazmış:
teşekkürler arkadaşlar bu gün sabah oldum beyaz yogurt gibi pis bişi içirdiler 20 şer dakka aralıklarla 3 kez filmim çekildi sonuç temiz bişi yok çok şükür...... 20-30 küsür kan verdim tahliller için endoskopi kolonoskopi ince bagırsak pasaj filimleri herşey temiz ama dayanılmaz karın agrısı ve ishal sürüyo doktor sende bi gariplik var dedi tansiyonum 17 18 lere çıkıo hormonal bişi dio...araştırma hastanesine sevkedelim dior...çapaya endokronolojiye........ ü.kolit chron yok çok şükür ibs de olmasın kabullenemiom 2 aydır çektigim ibs ise ve çaresi yok ise bi ömür böle yaşanmaz çünkü.....hepinize acil şifalar bayramınız mübarek olsun...

Ahmet Bey yazınızdan çok karamsar olduğunuzu gördüm.Elbet çok sıkıntılı günler geçiriyorsunuz ; ama sabretdiğinizde göreceksiniz ki bu günler ve üzüntülü anlarınız çok çabuk geçecek nsl geçtiğini dahi anlayamayacaksınız. Sabredin ve doktorlarınaza güvenin inşallah en kısa zamanda bir teşhis konulacaktır,umutsuz olmayın.Rahatsızlığınız ne olursa olsun inaninki çektiğiniz ağrılar geçecektir. Hiç bir ağrı ömür boyu sürmüyor inanın Göz Kırpmak

Rahatsızlığınız İbs olsa dahi diyetinize uyduğunuz ve ilaçlarınızı düzenli aldığınız sürece hiç bir problem yaşamadan normal hayatınızı yaşayabiliyorsunuz. Tabiki dileğimiz olmaması ama;eğer rahatsızlığınız İbs 'yse bu kadar korkmayın bence.

İnce bağırsak pasaj filmlerinizin temiz çıkmasınada sizin adınıza çok sevindim. Hayırlı Bayramlar Gülümseme
darkkaos

Sağlık Durumu:
crohn

Ülke / Şehir:
İSTANBUL

MesajTarih: Pzr 23 Arl 2007, 01:10    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sn ahmet dedeoglu benzer şikayetlerde olan yakın bi arkadaşım var! ondada önce ch ve ük den şüphelendiler sonra temiz çıktı. fakat daha sonrada yapılan incelemede bagırsaklarında tahıla karşı alerji olduğu ortaya çıktı! yani ekmek,pasta ,tatlı vs. un ve unlu şeyler yiyemiyor. onun ishali ve karın agrısıda yaklaşık 4 ay sürmüştü fakat tahıllı gıdaları kesince düzeldi! sendede böyle bir durum olabilir. bu tahıl alerjisininde tıpta bi adı var ama aklıma gelmedi. sen istersen bide onu araştır.
Başa dön
_
dunya

Sağlık Durumu:
crohn disease

Ülke / Şehir:
Türkiye / İstanbul
MesajTarih: Pzr 23 Arl 2007, 10:16    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Ahmet Bey yazınızdan çok karamsar olduğunuzu gördüm.Elbet çok sıkıntılı günler geçiriyorsunuz ; ama sabretdiğinizde göreceksiniz ki bu günler ve üzüntülü anlarınız çok çabuk geçecek nsl geçtiğini dahi anlayamayacaksınız. Sabredin ve doktorlarınaza güvenin inşallah en kısa zamanda bir teşhis konulacaktır,umutsuz olmayın.Rahatsızlığınız ne olursa olsun inaninki çektiğiniz ağrılar geçecektir. Hiç bir ağrı ömür boyu sürmüyor inanın

Rahatsızlığınız İbs olsa dahi diyetinize uyduğunuz ve ilaçlarınızı düzenli aldığınız sürece hiç bir problem yaşamadan normal hayatınızı yaşayabiliyorsunuz. Tabiki dileğimiz olmaması ama;eğer rahatsızlığınız İbs 'yse bu kadar korkmayın bence.

şirine sana teşekürler böyle iyi bir ruha sahip bir insan az bulunur.Tamamen sana katılıyorum.dedeoğlu emin olun bu günler geçecek ..
darkkaos tahıla allerji çölyak mı demek istemiştiniz. Olabilir dedeoğlunun bütün tetkikler temiz gözüküyor çünki...

dedeoğlu çok acil şifalar size.Allah şifasız hastalık vermemiş vermez de..ha bizimkine gelince o nun şifası yakında....
Başa dön
_
Gülhan

Sağlık Durumu:
crohn

Ülke / Şehir:
TÜRKİYE/ANKARA

MesajTarih: Pts 24 Arl 2007, 11:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İnşallah Sn.Dünya.Ahmet bey sonuçlarınızın temiz çıkmasına sevindim.Umarım bir an önce teşhisiniz de konulur ve sağlığınıza kavuşursunuz.Çölyak için de bir araştırma yapıp,kendinizdeki sorunları çözüp çözmeyeceğini deneyebilirsiniz.Geçmiş olsun.
Başa dön
_
plato

Sağlık Durumu:
Ülseratİf kolİt

Ülke / Şehir:
TÜRKİYE/ANKARA

MesajTarih: Çrş 16 Oca 2008, 16:52    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

semayldrm yazmış:
benim ince barsagıma bakarkende tadı guzek bi sıvı vermişlerdi burundan bakılıyo...
umarım bişi çıkmaz geçmiş olsun

çarşamba aynı yöntemle bana da bakılacak. çok korkuyorum ama.burundan ince barsağa nasıl giriliyor? orası akciğere gitmez mi? çok korkuyorum ya...zor oluyor mu?
endoskopi ya da kolonoskopi gibi mi?
şimdi ağlıııcccaaam... Çok Üzgün
Gülhan

Sağlık Durumu:
crohn

Ülke / Şehir:
TÜRKİYE/ANKARA

MesajTarih: Çrş 16 Oca 2008, 17:47    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yapma Plato.Bunu da atlatacaksın.Endoskopi ve kolonoskopi yaptırdın heralde onlar geçtiğine göre bunlar da geçer.Umarım iyi haberler verirsin bize.
Başa dön
_
Selim TÜRKOĞLU

editör

Sağlık Durumu:
ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
Türkiye/Ankara

MesajTarih: Çrş 16 Oca 2008, 18:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

plato yazmış:
çarşamba aynı yöntemle bana da bakılacak. çok korkuyorum ama.burundan ince barsağa nasıl giriliyor? orası akciğere gitmez mi? çok korkuyorum ya...zor oluyor mu?
endoskopi ya da kolonoskopi gibi mi?
şimdi ağlıııcccaaam... Çok Üzgün

Sn. plato tam olarak ne yaptıracağınızı anlamadım ama Enteroklizis ile ilgili paylaşımları incelemek isterseniz;

http://www.barsak.org/forum/viewtopic.php?t=268 <<<TIKLAYINIZ

Ayrıca BİZLER daha soğukkanlı olamalızyız. Sn. Gülhan'ın dediği gibi endoskopi ve kolonoskopiyide yaptırmadan önce çok ama çok çekiniyorduk. Ama insan alışıyor, şimdiden geçmiş olsun.

Temmuz-2005
7x24 BARSAK.org/1x1 C Vitamini 1000mg. tablet/ 1x1 New Life Efa Daily 670mg.
Başa dön
_
ahmetdedeoglu

Sağlık Durumu:
İbs-d

Ülke / Şehir:
İSTANBUL

MesajTarih: Çrş 16 Oca 2008, 19:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selam bu başlıgı ben açmışdım ince bagırsak filmimi 20 gün önce bayram nedeniyle gittigim memleketimde çektirdim bu gün doktoruma gösterdim begenmedi bu ne biçim film çekimi dedi....

ben böyle yaptırmışdım kısaca anlatim sizdede böylemiydi acaba çekim..

filmden 1 gün önce gittik akşam sadece çorba falan iç dediler katı bişi yeme sabahda aç karnına gel dediler...bagırsagımı falan boşaltmak için hiç bi ilaç lavman vermediler..sabah gittim beyaz katımsı bişi içdim burundan falan girilmedi yani...dakka tut 20 dakka olunca gel dediler 20 dakka olunca gittim rontgen masasına uzandım 4 sn yede tamam kalk git 20 dakka sonra gene gel dediler..gene geldim gene 4 sn film kalk git 20 dakka sonra gene gel..gene geldim çekildi tamam dediler bitti...3 film verdiler elime...

bu gün doktorum dedi sana sıvı verdiklerinde onlar izler falan inerken görürler ne kadar zamanda inio falan....böyle şeyler olmadı kimse bişi izlemedi bende anlattıgım gibi 3-4 sn de uzandıgım gibi kalkıodum...

sonuç olarak sizdede böylemi oldu acaba yoksa yaptırdıgım uydurmasyon ve yalnış yapılmış bir incebarsak filmimi oldu....
Başa dön
_
Gülhan

Sağlık Durumu:
crohn

Ülke / Şehir:
TÜRKİYE/ANKARA

MesajTarih: Çrş 16 Oca 2008, 19:46    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yok Ahmet uydurma bişey değil.Bende de aynen çekildi.Benim ince bağırsak temiz şükür.Sen yine 3 filmle kurtulmuşsun.Onların bakar dediği 20dk.da çağırıyorlar ya ilacın geçip geçmediğine bakıyorlar.Sende ilaç hızlı ilerlemiş ve 3 filmde bağırsağın hepsine bakabilmişler demekki.Ben saatlerce bekledim ve 12 kere film çektirdim bir günde.Mesai falan değiştirdiler ben hala ordaydım.Artık yarına kalacak falan derken tamam geçti dediler.Az yürümedim o hastane koridorunda biraz da hoplayacak güç buldukça hopladım ilaç ilerlesin diye.Neyse geride kaldı o günler.Allah bir daha yaşatmaz inşallah.Bu arada tedavinize nerde gidiyorsanız işlemlerinizi de orda yaptırın.Başka yerde yaptırdığınız şeyler sadece size eziyet oluyor.Bir gün öncesi başka bir hastanede tüm tetkikleri yaptırsanız bile başka bir hastaneye geçtiğiniz an sil baştan herşeyi tekrar yapıyorlar.Allah acil şifalar versin.
Başa dön
_
ayşe

Sağlık Durumu:
crohn

Ülke / Şehir:
Türkiye/Samsun

MesajTarih: Çrş 16 Oca 2008, 21:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben özel bir yerde yaptırmıştım bu işlemi.Ben röntgen masasında yattım sürekli hiç kaldırmadı doktor arda bir beyaz, biraz yoğun bir sıvı getiriyolardı onu içiyodum karnıma bastırıyodu falan şimdi nefesini tut diyodu çekiyodu röntgeni bırak diyodu gidiyodu,bu şekilde defalarca yaptı.
Başa dön
_
ahmetdedeoglu

Sağlık Durumu:
İbs-d

Ülke / Şehir:
İSTANBUL

MesajTarih: Çrş 16 Oca 2008, 21:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cevaplar için teşekkürler... inanın belki çekenler diyecektir bu adam deli heralde doktora rontgenimi verdigimde heyacanla aaaa sende chrohn var demesini bekledim... teşhis koyulsun bitsin istedim 3 aylık çile.... ama gene bişi yok dedi ve hayal kırıklıgı... finallerim bitsin çapaya veya cerrahpaşa araştırmaya gidecem en iyisi...

bilgisarlı tüm batın tomogrofiye de girecem finallerden sonra.... acaba arkadaşlar bu tomografiden önce veya sonra entoroklozis yaptirimmi yoksa geregi yokmu....
Başa dön
_
hüseyni

Sağlık Durumu:
Ülseratif kolit

Ülke / Şehir:
İstanbul

MesajTarih: Cum 18 Oca 2008, 16:48    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ahmetdedeoglu yazmış:
cevaplar için teşekkürler... inanın belki çekenler diyecektir bu adam deli heralde doktora rontgenimi verdigimde heyacanla aaaa sende chrohn var demesini bekledim... teşhis koyulsun bitsin istedim 3 aylık çile.... ama gene bişi yok dedi ve hayal kırıklıgı... finallerim bitsin çapaya veya cerrahpaşa araştırmaya gidecem en iyisi...

bilgisarlı tüm batın tomogrofiye de girecem finallerden sonra.... acaba arkadaşlar bu tomografiden önce veya sonra entoroklozis yaptirimmi yoksa geregi yokmu....

geçmiş olsun
kardeşlerin ikazlarını iyi bak kardeş belki ÇÖLYAK olabilirsin diyorlar bir araştır istersen
wesselam.
Başa dön
_
ahmetdedeoglu

Sağlık Durumu:
İbs-d

Ülke / Şehir:
İSTANBUL

MesajTarih: Cum 18 Oca 2008, 17:35    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sagol dostum oda aklımda onuda yaptıracam zaten ama daha önce kolonoskopide terminal ileniumda lenfoid hiperlazi çıkdı die parça aldılar...bişi çıkmadı lenfoid hiperlazi dendi gene....... çölyak olsa orda belli olmazmıydıki....
Başa dön
_
plato

Sağlık Durumu:
Ülseratİf kolİt

Ülke / Şehir:
TÜRKİYE/ANKARA

MesajTarih: Prş 24 Oca 2008, 12:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selim bey size teşekkür ederim.evet aradığım buydu. çekimler yapıldı.destek olan herkese bilgi paylaşımları için teşekkür ederim.
Gülhan

Sağlık Durumu:
crohn

Ülke / Şehir:
TÜRKİYE/ANKARA

MesajTarih: Prş 24 Oca 2008, 15:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Geçmiş olsun Plato ama sonuç ne?Bizimle paylaşır mısın?
Başa dön
_
plato

Sağlık Durumu:
Ülseratİf kolİt

Ülke / Şehir:
TÜRKİYE/ANKARA

MesajTarih: Cum 25 Oca 2008, 14:50    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

crohn değilmişim.
kolit tanısına devam. ancak kalın barsak ile ince barsağın birleşiminde duvar kalınlaşması ve serbest maii diyor rapor. doktor her hangi birşey yok dedi. ama şunu söyleyebilirim ki kolonoskopiden daha kolaymış bu işlem...
herkese sağlıklı günler dilerim.
barsaklarımı seviyorum..
kendimi seviyorum..
ilknurer

Sağlık Durumu:
ibs

Ülke / Şehir:
TÜRKİYE/İSTANBUL

MesajTarih: Cmt 08 Mar 2008, 14:56    Mesaj konusu: ince bağırsağa kolonoskopi ile bakılıyor mu? ACİL Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba dostlar,
8 yıldır ishalim en son geçen ay İBS sin denildi fakat içime sinmedi gastreontoloji konusunda uzman bir doktor buldum muayeneye gittim muayenede ince bağırsakta belirgin bir şişlik var dedi eklem tutulmaları ve geçmeyen diş eti yaralarıda eklenince bağırsak tüberkilozu veya crohn dan şüphelendiğini önceki kolonoskopide ince bağırsağa bakılmadığı için tekrar kolonoskopi istediğini söyledi sitemizden okuduğum kadarı ile tüm arkadaşların ince bağırsaklarına başka yöntemlerle bakmışlar. Sorum şu ince bağırsağa kolonoskopi ile bakılıyormu ve bu doğru bir yöntemmidir?

Sağlık ile
asuman sağıroğlu

Sağlık Durumu:
crohn

Ülke / Şehir:
Türkiye /İzmir

MesajTarih: Cmt 08 Mar 2008, 20:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili İlknurer,
Bende 2003 yılında karın ağrısı ile gittiğim doktorum ağrının yeri itibarıyla Crohn olabileceğini söyleyip kolonoskopi gerektiğini söyledi. Bizzat kolonoskopiyi kendisi yaptı. Ve ince bağırsak ile kalınbağırsağın birleşim yerinde Crohn olduğunu tespit etti ve parça aldı. Patalojide bu bulguyu doğruladı. Kolonoskopi çok zor birşey değil. Sakın çekinme. Sağlıklı günlere....

salofalk 500 (3x2)
Başa dön
_
ilknurer

Sağlık Durumu:
ibs

Ülke / Şehir:
TÜRKİYE/İSTANBUL

MesajTarih: Pts 10 Mar 2008, 11:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili Asuman Sağıroğlu,
Desteğiniz için teşekkür ederim. Biliyorum korkunun ecele faydası yok ama korkmamak elde değil Üzgün
Benim bağırsaklarım özellikle sebze yediğimde aradan bir kaç dakika geçtikten sonra şiddetli karın ağrısıyla birlikte ishal şeklinde hemen kendini boşaltıyor. Böyle sorunu olan başka arkadaşlarım varmı acaba.

sevgiler
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    BARSAK.org Forum Ana Sayfa -> Genel Paylaşım & Tartışma Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız